سايت سلامت و پزشكي
چگونه آبسه دندان را درمان کنیم؟

بسه دندان چگونه رخ می دهد؟

عفونت از نوک ریشه دندان خود را به لثه رسانده و باعث تورم و ایجاد درد شدید آن میشود! معمولا درمان در این حالت کمی پیچیده تر بوده ودر مواردی ممکن است لازم باشد دندان را کشید. در موارد پیشرفته تر از عفونت، آبسه دندان ممکن است به نواحی حساسی از سر و گردن نیز برسد که برای آن نیاز به جراحی های پیچیده در اتاق عمل باشد.
متأسفانه درمان دندانهای دچار آبسه بسیار مشکل و گاه غیرممکن است. در صورت بروز آبسه وعفونت دندانها، استفاده سرخود از آنتی بیوتیک به هیچ وجه توصیه نمی شود، چرا که گاهی مصرف نابجای آنتی بیوتیکها باعث پنهان شدن علائم یا مقاوم شدن میکروبها می گردد. پس در صورت بروز آبسه های دندانی در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه نمود تا اقدامات درمانی لازم به عمل آید. از طرفی باقی گذاشتن دندانهای عفونی در دهان بسیار خطرناک است، چون علاوه بر تاثیر عفونت بر سلامت عمومی بدن ، در برخی موارد عفونت دندانهای شیری بر روی جوانه دندانهای دائمی زیرین تاثیر گذاشته، باعث نقص ساختاری این دندانها می شود.

(0) نظر
برچسب ها :
چگونه ایمپلنت دندان انجام می شود؟

چگونه ایمپلنت دندان انجام می شود؟

با وجود پیشرفتهایی که در بهداشت و مراقبت از دهان و دندان ایجاد شده است، میلیون ها نفر از مردم دنیا دچار بی دندانی و از دست دادن دندانهایشان هستند که بیشتر آنها به خاطر پوسیدگی دندان، التهاب لثه (ژنژیویت) و یا صدمات وارده به دندان ها می باشد. برای سالیان دراز، تنها درمان افرادی که دندانشان را از دست داده بودند قرار دادن بریج و یا گذاشتن دندان مصنوعی بود. اما امروزه کااشتن دندان (ایمپلنت) هم در دسترس افراد بوده و می توانند از آن استفاده نمایند. ایمپلنت ها را به جای ریشه دندان ها قرار می دهند. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان های ثابت یا قابل برداشت هستند که ایندندان ها شبیه دندان های طبیعی می باشند.
(0) نظر
برچسب ها :
X