سايت سلامت و پزشكي
چگونه آبسه دندان را درمان کنیم؟

بسه دندان چگونه رخ می دهد؟

عفونت از نوک ریشه دندان خود را به لثه رسانده و باعث تورم و ایجاد درد شدید آن میشود! معمولا درمان در این حالت کمی پیچیده تر بوده ودر مواردی ممکن است لازم باشد دندان را کشید. در موارد پیشرفته تر از عفونت، آبسه دندان ممکن است به نواحی حساسی از سر و گردن نیز برسد که برای آن نیاز به جراحی های پیچیده در اتاق عمل باشد.
متأسفانه درمان دندانهای دچار آبسه بسیار مشکل و گاه غیرممکن است. در صورت بروز آبسه وعفونت دندانها، استفاده سرخود از آنتی بیوتیک به هیچ وجه توصیه نمی شود، چرا که گاهی مصرف نابجای آنتی بیوتیکها باعث پنهان شدن علائم یا مقاوم شدن میکروبها می گردد. پس در صورت بروز آبسه های دندانی در اولین فرصت باید به پزشک مراجعه نمود تا اقدامات درمانی لازم به عمل آید. از طرفی باقی گذاشتن دندانهای عفونی در دهان بسیار خطرناک است، چون علاوه بر تاثیر عفونت بر سلامت عمومی بدن ، در برخی موارد عفونت دندانهای شیری بر روی جوانه دندانهای دائمی زیرین تاثیر گذاشته، باعث نقص ساختاری این دندانها می شود.

(0) نظر
برچسب ها :
علت آبریزش از چشم چیست و چه درمانی دارد؟

بیماری آبریزش چشم

آبریزش چشم مشکلی کاملاً متداول به ویژه در بین سالخوردگان است. مسدود شدن یکی از مجراهای اشک متداول‌ترین علت آن است اما دلایل مختلف دیگری نیز می‌تواند داشته باشد. اگر علائم خفیف باشند ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. عمل جراحی معمولاً انسداد مجرای اشک را برطرف می‌کند. سایر درمان‌ها به علت انسداد بستگی دارد.

(0) نظر
برچسب ها :
چه چیزی باعث به وجود آمدن خال بر روی پوستمان می شود؟

خال چیست؟

خال یک اصطلاح عمومی است که طیف وسیعی از ضایعات پوستی را دربرمی‌گیرد. این ضایعات در اثر بر هم خوردن ترکیب طبیعی ساختمان پوست به وجود آمده و ناشی از کاهش یا عملکرد غیرطبیعی یک یا چند بافت می‌باشند.

(0) نظر
برچسب ها :
آمیزش در چه زمانی برای باردار شدن مناسب تر است؟

آمیزش در چه زمانی برای باردار شدن مناسب تر است؟

قاعدتاً به این صورت نیست که هر زمان شما آمیزش داشتید با ورود اسپرم به داخل رحم بارداری صورت گیرد. بهتر است که برای بارداریتان برنامه ریزی داشته باشید. زمان مناسب را آگاهانه انتخاب کنید. در اینجا برایتان خواهیم گفت که چه زمانی مناسب تر است. پس با ما همراه باشید.

چه زمان آمیزش داشته باشم برای بارداری بهتر است؟

اگر بخواهم حامله شوم، چه زمانی برای آمیزش بهتر از سایر اوقات است؟
برای حامله شدن، زمان بندی دقیق بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد. اسپرم می تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمک فقط 12 تا 24 ساعت زنده خواهد ماند. برای افزایش احتمال حامله شدن، باید در حوالی زمان تخمک گذاری، بیشتر از یکبار آمیزش داشته باشید. همچنین نزدیکی یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری و سپس انجام آمیزش مجدد در روز تخمک گذاری نیز مناسب است. در این حالت، احتمالا تعداد بیشتری از اسپرمهای سالم در لوله های فالوپ، آماده رها شدن تخمک خواهند بود.

(0) نظر
برچسب ها :
آیا می دانید که مردان چگونه به ارگاسم می رسند؟

انزال و ارگاسم لذتشان با هم متفاوت است. ارگاسم رسیدن به اوج لذت جنسی است که قاعدتاً در مردان و زنان به یک شکل صورت نمی گیرد. همانگونه که زنان نقاط حساسی در بدن خود دارند که بوسیله آن تحریک می شوند مردان نیز دارای نقاط حساسی هستند که به وسیله آن تحریک می شوند. در اینجا ما آشنایی با ارگاسم مردان را برایتان شرح خواهیم داد.

آشنایی با ارگاسم در مردان

ارگاسم طولانی و روشهای جلوگیری از انزال زود رس در مردان : 

چند سال قبل من یادگرفتم که چطورخودم را به آستانه انزال برسانم ولی درست قبل از انزال،تحریک راقطع نموده وبعداز مدتی دوباره از نو شروع نمایم.به این ترتیب من بدون اینکه انزال داشته باشم از ارگاسمهای متعدد ولی کوچک،لذت میبردم.لذت هریک از این ارگاسمها تقریبا” نصف یک ارگاسممعمولی همراه با انزال ، ولی تعداد دفعاتشان نامحدود بود.ازطرف دیگر اندامهای جنسی من تمرین خوبی برای تمرکز وکنترل میکردند ولذت جنسی من بطورقابل ملاحظه ای افزایش می یافت…

(0) نظر
برچسب ها :
چگونه ایمپلنت دندان انجام می شود؟

چگونه ایمپلنت دندان انجام می شود؟

با وجود پیشرفتهایی که در بهداشت و مراقبت از دهان و دندان ایجاد شده است، میلیون ها نفر از مردم دنیا دچار بی دندانی و از دست دادن دندانهایشان هستند که بیشتر آنها به خاطر پوسیدگی دندان، التهاب لثه (ژنژیویت) و یا صدمات وارده به دندان ها می باشد. برای سالیان دراز، تنها درمان افرادی که دندانشان را از دست داده بودند قرار دادن بریج و یا گذاشتن دندان مصنوعی بود. اما امروزه کااشتن دندان (ایمپلنت) هم در دسترس افراد بوده و می توانند از آن استفاده نمایند. ایمپلنت ها را به جای ریشه دندان ها قرار می دهند. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان های ثابت یا قابل برداشت هستند که ایندندان ها شبیه دندان های طبیعی می باشند.
(0) نظر
برچسب ها :
X